Mateusz Gradecki,  rozpoczął sezon 2020 od zajęcia znakomitego miejsca w pierwszej dziesiątce turnieju profesjonalnej europejskiej ligi Pro Golf Tour.

W rozgrywanym w Egipcie Red Sea Egyptian Classic 2020, Gradecki zajął szóste miejsce z końcowym wynikiem 208 uderzeń (-8). Na szczególną uwagę zasługuje znaczący awans Gradeckiego w turnieju. Notowany w trzeciej dziesiątce po pierwszej rundzie, dzięki wynikowi -4 w rozgrywanej w trudnych warunkach finałowej partii, Gradecki awansował na szóste miejsce.

Wysoka pozycja polskiego golfisty zapewniła mu jednocześnie łączone szóste miejsce w aktualnej klasyfikacji generalnej całego cyklu. Gradecki, który jednocześnie startuje w turniejach wyższego poziomu europejskiego – Challenge Tour – podkreśla, że dobre rozpoczęcie rywalizacji w tym roku, daje nadzieję na osiągnięcie dobrych rezultatów sportowych w tym sezonie.

„Na pewno mogę być zadowolony ze swojego pierwszego od ponad 2 miesięcy startu. Jednocześnie mam poczcie pewnego niedosytu w tym turnieju. W trakcie gry miałem mnóstwo okazji na jeszcze lepszy wynik, wiele uderzeń bardzo blisko flagi. Jeżeli w kolejnych turniejach wpadnie nieco więcej puttów, to zwycięstwo będzie na wyciągnięcie ręki” powiedział Mateusz Gradecki.

M Gradecki GolfGuru 2

mateusz gradecki golfguru 1

You may also like

Comments are closed.