Mateusz Gradecki zajmuje pierwszą pozycję w rozgrywanym w Maroku turnieju Open Prestigia 2019 z wynikiem 135 (-9).  Dzisiejszą drugą rundę polski golfista zakończył fenomenalnym wynikiem 66.

Turniej w Afryce to pierwsze zawody europejskiej ligi Pro Golf Tour w tym roku, w których występują obaj najlepsi polscy zawodowi golfiści: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk.  Czterdziestu najlepszym zawodnikom turnieju do rozegrania pozostaje jeszcze tylko jutrzejszy finał.

 „Czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą grę. Gram bardzo dobrze wedgami i putterem, co uważam za kluczowe elementy gry. Rzadko się to zdarza, ale podczas tego turnieju dostałem komplementy odnośnie swojej gry wedgami od zawodnika z którym grałem, jest to bardzo budujące” powiedział Mateusz Gradecki

 „Afryka mi służy. Pod koniec stycznia znalazłem się na podium turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic w Egipcie – to pokazuje, że złapałem powtarzalność. Zimowy cykl przygotowań przynosi pierwsze efekty. Mam nadzieję, że moja dyspozycja będzie rosła z turnieju na turniej. Trzymajcie za mnie kciuki”, powiedział Mateusz Gradecki.

W ramach Pro Golf Tour, czyli trzecim po European Tour i Challenge Tour, profesjonalnym cyklu golfowym w Europie, zawodowcy z całego świata rywalizują w turniejach rozgrywanych na Starym Kontynencie i w Afryce.  Najlepsi z nich mają szansę na awans do rozgrywek Challenge Tour w kolejnym sezonie. Tą drogę przebył właśnie Mateusz Gradecki, który po zajęciu piątego miejsca w Pro Golf Tour w 2018 roku, w tym sezonie będzie rywalizował przede wszystkim w Challenge Tour, a turniej w Maroku jest jednym z elementów przygotowań do zasadniczej rywalizacji.

Turniej w Maroku rozgrywana jest na dwóch polach, The Tony Jacklin Casablanca i Casa Green Golf Club.

 

 

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.