Mateusz Gradecki, jedyny Polak, występujący regularnie w tegorocznej edycji profesjonalnej ligi golfa Pro Golf Tour, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tych rozgrywek z dorobkiem 10652,02 punktów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Order of Merit Pro Golf Tour to wynik równej gry Gradeckiego w dotychczasowych turniejach cyklu. Polski golfista wystąpił w 10 z 13 turniejów Pro Golf Tour, w każdym z nich plasując się w pierwszej dziesiątce. W ostatnim z nich, rozgrywanym w Niemczech, Gradecki ponownie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju.

„Wczoraj zakończyłem turniej w Walldürn-Neusaß, niedaleko Frankfurtu nad Menem na ósmej pozycji. Warunki do gry były zbliżone do perfekcyjnych. Słońce, lekki wiatr i obiekt bardzo dobrze przygotowany na nasz przyjazd. Było to jedno z trudniejszy pól, na jakich graliśmy do tej pory w Pro Golf Tour. Bardzo wąskie fairway’e testowały grę każdego z zawodników. To był już kolejny turniej, w którym czułem się bardzo pewnie na greenach. Puttowalem doskonale, nadrabiając cenne uderzenia na tej precyzyjnej części gry.  Cieszę się z objęcia prowadzenia w Pro Golf Tour, ta pozycja pokazuje, że mój rozwój jako zawodowego golfisty idzie w dobrą stronę i już w niedalekiej przyszłości swoją grą będę mógł sprawiać radość rosnącej liczbie kibiców golfa w Polsce” powiedział Mateusz Gradecki.

 

 

 

 

 

 

Kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego czeka na Mateusza Gradeckiego już w przyszłym tygodniu. Od 25 do 27 czerwca na polu Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie golfiści z całej Europy zmierzą się w zaliczanym do cyklu Pro Golf Tour turnieju Polish Open 2018.

Gradi Golf Club to pole golfowe klubu, w którym gram i które znam od podszewki. Gra na własnym terenie sprawi mi dużo radości i daje szansę na osiągnięcie dobrego wyniku i powiększenie przewagi nad rywalami w Pro Golf Tour” podkreślił Mateusz Gradecki

Jeżeli do końca sezonu Pro Golf Tour Mateusz Gradecki utrzyma się w pierwszej piątce Order of Merit, zapewni sobie grę w przyszłorocznym sezonie European Challenge Tour – drugim pod względem prestiżu poziomie rozgrywek europejskiego golfa. W tym roku jesteśmy już za półmetkiem Pro Golf Tour – do rozegrania w ramach cyklu pozostało jeszcze 9 turniejów: w Polsce (Polish Open 2018), Austrii, Niemczech i Holandii.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Od stycznia 2018 jest zawodnikiem profesjonalnym – startuje z licencją PGA Polska.

Jako amator pięciokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r), jest także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie (tytuł wywalczył w październiku 2017 roku). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

You may also like

Comments are closed.