Po pierwszych dwóch turniejach rozegranych w Egipcie, profesjonalny cykl zawodów Pro Golf Tour przeniósł się do Maroka. Mateusz Gradecki zakończył pierwszy turniej w tym kraju – Open Prestigia 2018 na wysokim 5 miejscu z łącznym wynikiem 208 uderzeń (-7).

„Pomimo trudnych warunków pogodowych, rozegrałem trzy równe rundy z dobrym wynikiem, które pozwoliły mi po raz kolejny zająć wysokie miejsce w turnieju serii Pro Golf Tour. To mój pierwszy sezon w roli profesjonalnego golfisty, więc ta powtarzalność, umiejętność utrzymania dobrego rytmu gry i kontrolowania wyniku, bardzo mnie cieszy. W czwartek, 8 lutego rozpoczynam kolejny turniej Pro Golf Tour: Open Casa Green Golf 2018 również rozgrywany w Casablance. Dlatego zostaję na miejscu i przygotowuję się do rywalizacji. Trzymajcie kciuki!”  powiedział Mateusz Gradecki.

Dobry występ Mateusza w ostatnim turnieju podkreśla też Filip Naglak, profesjonalny trener golfa, były trener reprezentacji Polski juniorów i Członek Zarządu PGA Polska, który podczas Open Prestigia 2018 pełnił rolę caddiego Mateusza.

„Mateusz przez cały turniej grał bardzo równo, a co najważniejsze wykazywał się coraz większą dojrzałością zawodniczą. Widać, że czuje się w Pro Golf Tour coraz swobodniej i jest w stanie rywalizować ze wszystkimi. Turniej nie był łatwy z powodu pogody, która stała pod znakiem deszczu, chłodu i wiatru, co miało wpływ na podejmowane decyzje i strategię gry. Przez 3 dni Mateusz grał bardzo dobrze, a jego krótka gra jest wręcz znakomita. W finałowym dniu świetnie puttował co pozwoliło mu na uzyskanie jednego z najniższych wyników dnia. Myślę, że na jego wynik miała także duży wpływ obecność psychologa sportowego Dariusza Nowickiego, który codziennie przeprowadzał sesje z Mateuszem. Co wieczór Mateusz, Dariusz i ja wspólnie omawialiśmy najważniejsze wydarzenia dnia z perspektyw gracza, caddiego i  zewnętrznego obserwatora. Jutro następny turniej na polu, które Mateuszowi odpowiada jeszcze bardziej. Teraz czas na odpoczynek, końcowe podsumowania i na delikatne sprawdzenie pewnych elementów, które mogą być jeszcze lepsze” powiedział Filip Naglak.

Open Casa Green Golf 2018 odbędzie się w dniach 8-10 lutego na polach Casa Green Golf Club oraz Palmeraie Country Club w Casablance. Oprócz Mateusza Gradeckiego w turnieju weźmie udział jeszcze 3 polskich zawodników: Grzegorz Zieliński, Jakub Piotrowski i Adrian Kaczała.

 

***

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Od stycznia 2018 jest zawodnikiem profesjonalnym – startuje z licencją PGA Polska.

Jako amator pięciokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r), jest także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie (tytuł wywalczył w październiku 2017 roku). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

You may also like

Comments are closed.