Po 3 dniach bycia liderem Adrian Meronk zajął ostatecznie 2 dzielone miejsce w Turnieju Alfred Dunhill Championship. Zdobył najlepszy wynik w dotychczasowej swojej zawodowej karierze i najlepszy wynik w historii polskiego golfa.

Meronk w przez 4 dni zawodów był liderem Turnieju European Tour. Przez pierwsza dwa dni Turnieju jego wynik to 65 i 66 uderzeń co dawało przewagę nad rywalami. W sobotę znów pokazał klasę.

Alfred Dunhill Championship Golfguru 3

Na początku jednak był mocno naciskany przez rywali – szczególnie przez zajmującego drugie miejsce po dwóch dniach Joachima B. Hansena. Duńczyk wykorzystał chwilową słabość lidera (Meronk miał na 3 i 4 dołku po jednym uderzeniu powyżej normy) i wysunął się nawet na chwilę na prowadzenie. Polak jednak pozostał na czele klasyfikacji Alfred Dunhill Championship.

Ostatecznie tego dnia zakończył rozgrywkę po 71 uderzeniach i po  3 dniach rywalizacji jego wynik to – 14.

Alfred Dunhill Championship Golfguru 2

W dniu finału Adrian Meronk, zdołał prowadzić do 11 dołka, Po piętach zaczął mu deptać pupil gospodarzy – 19-letni Jayden Schaper (–13). Pogoda tego dnia nie była sprzymierzeńcem Meronka.

W trudnych warunkach, przy silnym wietrze zapowiadającym zmianę nie udało mu się utrzymać prowadzenia.

Ostatecznie w finałowej rundzie Adrian Meronk wykonał  76 uderzeń, co sprawiło, że ostateczny wynik to -10.

Taki sam rezultat odnotowali Anglik Richar Bland, Amerykanin Sean Crocker oraz Jayden Schaper z RPA, zatem czwórka golfistów podzieli się nie tylko miejscem w klasyfikacji, ale także nagrodą finansową.

Rok młodszy od Polaka Bezuidenhout wygrał sumą -14.

Alfred Dunhill Championship Golfguru 1

Warunki były ostatniego dnia bardzo trudne, wiatr mocno wpływał na lot piłki, trzeba było inaczej dobierać kije niż w poprzednich rundach. Wziąłem sobie do serca rady, że na tym polu warto wtedy grać jak na słynnej Auguście, czyli zachowawczo. Jestem bardzo szczęśliwy, ta wygrana wiele dla mnie znaczy – powiedział triumfator.

Mistrzostwa Alfreda Dunhilla odbywały się we wspaniałym Leopard Creek Country Club z widokiem na Park Narodowy Krugera.

Od 2000 roku Turniej Alfred Dunhill Championship zajmuje wyjątkowe miejsce w światowym golfie z udziałem mistrzów, wśród których byli główni zwycięzcy i byli golfiści świata nr 1, tacy jak Justin Rose, Adam Scott, Charl Schwartzel i Ernie Els.

Alfred Dunhill Championship Golfguru 6

 

You may also like

Comments are closed.