Mistrz Wielkopolski wyłoniony!

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

podsumowanie wydarzenia golfowego

 

W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 2-3 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody warte blisko 250 000 PLN. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski, a ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa, mistrzyni Polski kobiet w golfie.

Pierwszego dnia Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie zawodnicy mieli okazję zmierzyć się nie tylko z wyzwaniem turniejowym, ale także w konkurencjach specjalnych – Hole in One, Longest Drive, Nearest to the Pin i Putting Green. Konkursy zorganizowano na dołkach sponsorskich oraz w pobliżu domku klubowego. Nagrody w postaci voucherów rabatowych ufundowali partnerzy wydarzenia – Pitty Style, Candeo Clinic Poznań, JLSW, Taylor Made, Grecos Holiday, Core Clinic oraz Trzaskowo Golf Club.

Na piątym dołku odbył się konkurs Hole in One. Zwycięzca miał szansę wyjechać z Kalinowych Pól samochodem marki BMW 430i xDrive Gran Coupé Model M Sport.  W tym roku – podobnie jak w poprzednim – żaden z graczy nie miał szczęścia. Czyżby do trzech razy sztuka?

Ostatnią konkurencją, w której uczestnicy turnieju brali udział pierwszego dnia zawodów był Putting Green. W tym roku było jeszcze trudniej. Wygrywał zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik z trzech trafień. Najlepszy w tej konkurencji okazał się zeszłoroczny Mistrz Wielkopolski Juniorów, Kamil Nowak.

Poza rywalizacją sportową, przez cały czas trwania turnieju dla uczestników oraz ich kibiców dostępne były strefy rozrywki i chilloutu.

W ciągu dwóch dni mistrzostw odbyło się ponad 60 startów zawodników z Wielkopolski i nie tylko. Zawodnicy rywalizowali w kilku rozłącznych kategoriach.

Finalnie drugiego dnia na podium uplasowali się:

 1. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Mężczyźni
  • Mistrz Wielkopolski Grzegorz Gawroński
  • Vice-Mistrz Wielkopolski Ireneusz Sęk
  • II Vice-Mistrz Wielkopolski Robert Karbowniczek
 2. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Kobiety
  • Mistrzyni Wielkopolski Oksana Wojtkiewicz
  • Vice-Mistrzyni Wielkopolski Marianna Duczmal
  • II Vice-Mistrzyni Wielkopolski Natalia Vogler
 3. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Juniorzy
  • Mistrz Wielkopolski Juniorów Kamil Nowak
 4. Kategoria łączna Stableford Netto na podstawie ¾ HCP – Kobiety i Mężczyźni
  • I Miejsce Stableford Netto Marian Rozrażewski
  • II Miejsce Stableford Netto Michał Rypiński
  • III Miejsce Stableford Netto Grzegorz Ramos
 5. Kategoria Stableford Netto na podstawie ¾ HCP – Juniorzy
  • Najlepszy Junior Stableford Netto Emil Rudiak

Dekorację najlepszych zawodników prowadził Tomasz Zembrowski, członek PGA Polska. Wartość nagród wyniosła niemal 250 000 PLN.

Golf w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, dociera do szerokich grup zainteresowań. Społeczność golfową tworzą ludzie pełni pasji, a to takimi najbardziej lubimy się otaczać. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open są jak czas spędzony w gronie dobrych znajomych. To najlepsza forma weekendu podsumowuje wydarzenie Arkadiusz Ograbek, współorganizator turnieju, 365 Sport Active.

 

Golf Guru
Szukamy właśnie Ciebie Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.