Mistrz Wielkopolski wyłoniony!

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

podsumowanie wydarzenia golfowego

 

W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 2-3 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody warte blisko 250 000 PLN. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski, a ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa, mistrzyni Polski kobiet w golfie.

Pierwszego dnia Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie zawodnicy mieli okazję zmierzyć się nie tylko z wyzwaniem turniejowym, ale także w konkurencjach specjalnych – Hole in One, Longest Drive, Nearest to the Pin i Putting Green. Konkursy zorganizowano na dołkach sponsorskich oraz w pobliżu domku klubowego. Nagrody w postaci voucherów rabatowych ufundowali partnerzy wydarzenia – Pitty Style, Candeo Clinic Poznań, JLSW, Taylor Made, Grecos Holiday, Core Clinic oraz Trzaskowo Golf Club.

Na piątym dołku odbył się konkurs Hole in One. Zwycięzca miał szansę wyjechać z Kalinowych Pól samochodem marki BMW 430i xDrive Gran Coupé Model M Sport.  W tym roku – podobnie jak w poprzednim – żaden z graczy nie miał szczęścia. Czyżby do trzech razy sztuka?

Ostatnią konkurencją, w której uczestnicy turnieju brali udział pierwszego dnia zawodów był Putting Green. W tym roku było jeszcze trudniej. Wygrywał zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik z trzech trafień. Najlepszy w tej konkurencji okazał się zeszłoroczny Mistrz Wielkopolski Juniorów, Kamil Nowak.

Poza rywalizacją sportową, przez cały czas trwania turnieju dla uczestników oraz ich kibiców dostępne były strefy rozrywki i chilloutu.

W ciągu dwóch dni mistrzostw odbyło się ponad 60 startów zawodników z Wielkopolski i nie tylko. Zawodnicy rywalizowali w kilku rozłącznych kategoriach.

Finalnie drugiego dnia na podium uplasowali się:

 1. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Mężczyźni
  • Mistrz Wielkopolski Grzegorz Gawroński
  • Vice-Mistrz Wielkopolski Ireneusz Sęk
  • II Vice-Mistrz Wielkopolski Robert Karbowniczek
 2. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Kobiety
  • Mistrzyni Wielkopolski Oksana Wojtkiewicz
  • Vice-Mistrzyni Wielkopolski Marianna Duczmal
  • II Vice-Mistrzyni Wielkopolski Natalia Vogler
 3. Kategoria MISTRZOWSKA – Stroke Play Brutto – Juniorzy
  • Mistrz Wielkopolski Juniorów Kamil Nowak
 4. Kategoria łączna Stableford Netto na podstawie ¾ HCP – Kobiety i Mężczyźni
  • I Miejsce Stableford Netto Marian Rozrażewski
  • II Miejsce Stableford Netto Michał Rypiński
  • III Miejsce Stableford Netto Grzegorz Ramos
 5. Kategoria Stableford Netto na podstawie ¾ HCP – Juniorzy
  • Najlepszy Junior Stableford Netto Emil Rudiak

Dekorację najlepszych zawodników prowadził Tomasz Zembrowski, członek PGA Polska. Wartość nagród wyniosła niemal 250 000 PLN.

Golf w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, dociera do szerokich grup zainteresowań. Społeczność golfową tworzą ludzie pełni pasji, a to takimi najbardziej lubimy się otaczać. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open są jak czas spędzony w gronie dobrych znajomych. To najlepsza forma weekendu podsumowuje wydarzenie Arkadiusz Ograbek, współorganizator turnieju, 365 Sport Active.

 

You may also like

Comments are closed.