Szanowni Państwo,

Mija właśnie 10 lat, od kiedy pierwszy golfista wszedł na nasze pole! Pierwsza dwucyfrowa rocznica to nie tylko doskonały czas na podsumowanie naszej działalności, lecz także okazja do wyznaczenia sobie nowych, ambitnych celów na kolejne lata.
Realizacja planu, który w skrócie przedstawiamy poniżej, ma za zadanie przede wszystkim zaspokoić potrzeby naszych golfistów oraz sprostać wymaganiom, które sami chcemy sobie stawiać. Nie jest to zamknięta lista naszych – mam nadzieję – wspólnych życzeń; Państwa sugestie są dla nas zawsze najcenniejszym źródłem pomysłów i motywacją do doskonalenia naszego pola. Lisia Polana jest przecież miejscem dla tych wszystkich, którzy czują, że to ICH miejsce. Dlatego tym bardziej zachęcamy do dzielenia się swoimi sugestiami.

Jakość pola

Golfiści, którzy grali w Fox Open, zgodnie stwierdzali, że greeny były w tym roku wyjątkowo szybkie. To z pewnością zasługa remontu maszyn, którego podjęliśmy się w tym roku. Greeny, których koszenie obniżyliśmy do 3 mm,  są równe i szybsze, a co za tym idzie – sprawiają golfistom większą przyjemność z grania.
Jednak pole golfowe to nie tylko greeny. Takie same działania podejmiemy na tee i fairwayach, aby całość pola prezentowała się znakomicie i gwarantowała odpowiednie warunki do gry w golfa.

Nasz cel: Chcemy, aby nasze greeny były równe i szybkie przez cały sezon.  Fairwaye znakomite, bardzo dobrej jakości  tee.

Flota wózków

Coraz więcej naszych graczy oczekuje dostępu do wózków.  Jest to wyraźnie rosnąca tendencja rysująca się w ostatnich kilku latach.  Rozumiejąc te potrzeby, planujemy do końca przyszłego sezonu powiększyć flotę o kolejne wózki Club Car. Flota ok. 20 wózków powinna umożliwić każdemu chętnemu wypożyczenie wózka w weekend, co do tej pory nie zawsze było możliwe. Wózki można kupować np. tutaj:

Nasz cel: Powiększenie floty wózków do 20 sztuk w sezonie 2017.

Bunkry
Z czasem wszystko się zużywa. Większość naszych bunkrów ma tyle lat, ile całe pole. Dlatego najwyższa pora na ich renowację. Poza odtworzeniem ich oryginalnych kształtów zamierzamy również wymienić piasek, spełniający wszystkie najwyższe standardy.

Nasza cel: Do początku przyszłego sezonu wyremontować i odświeżyć bunkry. Wymienić piasek na taki, który  jeszcze bardziej podkreśli jakość pola.

Rozwój kadry

Chcemy, żeby nasza kadra była świetnie wyszkolona. Od tego roku na Lisiej Polanie pracuje trzech trenerów PGA, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Chcemy, żeby w przyszłym roku każdy z nich uzyskał kompetencję prowadzenia analizy swingu przy użyciu technologii Flightscope.

Nasz cel:  Zwiększanie wiedzy naszych trenerów i niższy hcp uczniów!

Stawiamy na młodych

Rozwój juniorów jest dla nas niezwykle ważny.  W tym roku kadra juniorów Lisiej Polany święciła triumfy w Audi Junior Tour. W przyszłym roku chcielibyśmy również kontynuować cykl wyjazdów na turnieje naszych podopiecznych. Uważamy, że nic tak nie uczy golfa, jak rywalizacja w ogólnopolskich turniejach.

Nasz cel:  Nasi juniorzy w ścisłej polskiej czołówce.  Juniorzy Lisiej Polany niekwestionowanym  znakiem jakości i wyróżnikiem  naszego  klubu.

Akademia Golfa

Rozpoczęliśmy prace projektowo-koncepcyjne. Lokalizacja: teren za kortami tenisowymi, za lasem.   W ciągu dwóch lat chcemy zrealizować projekt 6-dołkowej akademii golfa PAR 18.

Nasz cel: 6-dołkowa akademia golfa, która pozwoli nowym golfistom wejść łatwo w świat gry oraz umożliwia trening krótkiej gry zaawansowanym golfistom.

Mamy nadzieję, że przedstawione plany spotkają się z Państwa życzliwą akceptacją.

Pozdrawiamy serdecznie

ZARZĄD  KLUBU GOLFOWEGO LISIA POLANA

You may also like

Comments are closed.