Nowa era Tigera?

W najbliższy czwartek 1 grudnia o godz. 18.00 naszego czasu Tiger Woods odda pierwszy, po 467 dniach przerwy, tee shot w turnieju. Uznawany przez wielu za najlepszego golfistę świata wraca po przewlekłej kontuzji. Zagra w turnieju Hero World Challenge w Albany na Bahamach. Towarzyszyć mu będzie 17 najlepszych graczy PGA Tour m.in. golfista roku Amerykanin Dustin Johnson, najlepszy golfista Europy Szwed Henrik Stenson, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio Anglik Justin Rose (który nie grał od wrześniowego Ryder Cup).

Woods zwyciężał w tym turnieju aż pięciokrotnie, ale trudno liczyć na to by dorzucił do kolekcji szósty tytuł. Pomijając przerwę,  sporo zmian zaszło także w jego golfowej torbie. Po tym jak firma Nike ogłosiła koniec produkcji sprzętu golfowego wielu zawodników, w tym także Tiger, musi rozglądać się za nowymi „narzędziami”. Wiadomo, że w Albany zagra jeszcze ironami Nike, natomiast woody będą spod znaku TaylorMade. Wielce prawdopodobna jest także nowa piłka firmy Bridgestone, co oznacza że w odróżnieniu od Rory’ego McIllroya nie zrobił zapasów.

Czy nadchodzi nowa era Tigera? Na razie zajmuje 898 miejsce w światowym rankingu. Wygrana może dać mu awans w okolice 125 lokaty. Niestety w polskiej telewizjach nie dana nam będzie możliwość oglądania jego powrotu. Pozostaje śledzenie wyników live

bądź inne znane miłośnikom golfa sposoby. Wszak w Internecie wszystko jest możliwe.

Eryk Mełgwa

 

You may also like

Comments are closed.