“Wszyscy chcemy placów zabaw i boisk, ale… nie pod swoim oknem” – napisała pani Anna i zaproponowała aby nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie stworzyć “park futurystyczny”. Swoje pomysły na zagospodarowanie tego terenu może przedstawić każdy z mieszkańców. Trwają konsultacje społeczne.

Tunel budowany w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy ma liczyć 2,3 km długości. Będzie przebiegał wzdłuż ulicy Płaskowickiej, pod al. KEN i pierwszą linią metra, aż za ul. Nowoursynowską. Tam w rejonie skarpy ursynowskiej kierowcy wjeżdżać będą na węzeł Ursynów-Wschód.

Park miałaby powstać wzdłuż ul. F. Płaskowickiej – na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej. Autorka projektu napisała o swoim pomyśle  Część przyszłego parku to moje podwórko. Wychowywałam się tutaj, rozmowy na temat budowy tunelu na Ursynowie towarzyszą mi od dzieciństwa, dlatego chciałabym, aby ten teren był nam wszystkim przyjazny – mówi Anna Szcześniak i proponuje stworzenie nad tunelem POW futurystycznego parku.

Pole golfowe

– Długo myślałam nad tym, co w tym miejscu sprawdzi się najlepiej. Wszyscy chcemy placów zabaw i boisk, ale… nie pod swoim oknem. W futurystycznym parku proponuję wybudowanie pola golfowego, toru do gry w bule czy bezpiecznego placu manewrowego dla maluchów i dzieci uczących się jazdy na rowerze, rolkach – opowiada projektodawczyni.

W parku nie zabrakłoby wielofunkcyjnego boiska. Tam ursynowianie zagraliby w piłkę plażową czy badmintona. Autorka projektu nie zapomniała o ścieżkach rowerowych i wybiegu dla psów.
– Nie chciałabym żeby to był park sezonowy. Chciałabym żebyśmy z niego korzystali w różnych porach roku, stąd pomysł o miejscu aktywizacji lokalnej – opowiada Anna Szcześniak.

Oprócz tego w parku znalazłaby się panelowa Galeria Street Art-u czyli zestaw murów do graffiti, fontanna, społeczna wypożyczalnia książek, ogród tematyczny i lokalny bazarek.

Trwają konsultacje społeczne

Jednak o tym, czy projekt zostanie zrealizowany, zdecydują mieszkańcy. Ursynowski ratusz zorganizował nietypowe konsultacje społeczne, które potrwają aż sześć miesięcy. Dzielnica zbierze informacje dotyczące oczekiwań mieszkańców, a później w ruch pójdą markery – ursynowianie narysują swoją koncepcję tego miejsca. Jednym z zaproponowanych już pomysłów jest właśnie park futurystyczny.

– Kluczowym działaniem będzie przeprowadzenie warsztatów projektowo-konsultacyjnych typu charrette – mówi Bernardeta Włoch-Nagórny rzeczniczka urzędu dzielnicy. – To pierwsze tego typu konsultacje na Ursynowie. Wezmą w nim udział doświadczeni specjaliści w dziedzinie architektury krajobrazu, architektury i urbanistyki oraz inżynierii komunikacyjnej – dodaje.

 

polegolfowenadtunelem

You may also like

Comments are closed.