Cypr

Najlepsza pogoda na golfa panuje tu od marca do maja i od września do listopada. Warto odwiedzić też Cypr wczesną wiosną, kiedy wyspa się zieleni a na drzewach dojrzewają pomarańcze. Zimą zdarzają się deszczowe dni  a temperatura spada do ok. 10°C. W górach Troodos może leżeć śnieg.
W lipcu i sierpniu jest na Cyprze bardzo sucho i gorąco, często ponad 40°C.

Aphrodite Hills to resort, który z dniem otwarcia wkradł się do grona najlepszych resortów golfowych w Europie. Na jego terenie znajduje się otwarte w 2002 r., wielokrotnie nagradzane, 18 dołkowe pole dostarczające zapierających dech w piersiach widoków. Dodatkowo wyposażone w 3 dołkową Akademię Golfa, gdzie zespół trenerów PGA naucza na wysokim poziomie korzystając z systemu pełnej wideo analizy swingu. To pole przeznaczone dla graczy na każdym poziomie umiejętności  i w każdym wieku. Położone wśród drzew oliwnych pole zbudowano na 2 płaskowyżach oddzielonych od 130 metrowego wąwozu z fantastycznym widokiem na Morze Śródziemne. W takiej scenerii nie tylko  7. dołek jest kuszącym wyzwaniem dla wszystkich miłośników golfa.

Otwarty w kwietniu 2007r. KORINEUM Golf & Country Club jest pierwszym klubem golfowym w północnej części Cypru. 18 dołków, Par 72, długości 65 hektarów a do tego 34 stanowiskowy Driving Range, practice area do krótkiej gry i 3 dołkowa akademia. Pięknie wypielęgnowane trawniki i nienagannie utrzymane pole golfowe nie są jedynymi cudami ośrodka. To idealne miejsce na wypoczynek dla graczy ceniących nie tylko jakość ale i wyzwania w grze, gdzie u podnóża gór Pięciu Palców wśród drzew oliwnych z każdego dołka można podziwiać spektakularne widoki zarówno gór jak i morza.

Minthis Hills to najstarsze pole golfowe na wyspie przebudowane ostatnio gruntownie przez Mackenzie & Ebert.  Położone na terenach XII wiecznego klasztoru, w dolinie otoczonej winnicami
i sadami, fairwaye wiją się malowniczo między starymi drzewami i oczkami wodnymi.

Elea Golf otwarte jesienią 2010 roku to jedno z pól zaprojektowanych przez Nicka Faldo, które pięknie wtapia się w łagodne wzgórza oferując widoki na morze śródziemne.  Nie dajcie się zwieść – to pole wymusza na graczu obranie odpowiedniej strategii i precyzyjną grę.

Secret Valley położone w Petra tou Romiou, miejscu narodzin legendarnej  bogini miłości Afrodyty to kolejne doskonałe miejsce na golfa. Jest on usytuowany w malowniczej dolinie otoczonej drzewami i pięknem naturalnych formacji skalnych. Jest też jednym z najbardziej wymagających 18-dołkowych pól na wyspie. Do dyspozycji  300 metrowy Driving Range, akademia PGA ,  Junior Golf Academy, w pełni zaopatrzony Pro-Shop  i wszędzie obecny  przyjazny personel.

Wysokie temperatury przez cały rok, umiarkowany klimat, dobre jedzenie, szeroka oferta hoteli o różnym standardzie i całkiem spory wybór pól golfowych. Wydaje się, że aktualnie Cypr jest gotowy aby pretendować do jednej z głównych destynacji golfowych na świecie.

 

You may also like

1 Comment

  1. hmm, to ceny sprawdzę sam 😉

Comments are closed.