Adrian Meronk wraca do rywalizacji po zimowej przerwie. Na początek najlepszy polski golfista wystąpi w mini tourze w ramach Algarve Pro Golf Tour w Portugalii. Pierwszym turniejem będzie Palmares Classic IV, który odbędzie się w dn. 17-18 lutego na polu Onyria Palmares Beach & Golf Resort.

 

Przed Adrianem Meronkiem pierwszy pełny rok w roli zawodowca. Status zmienił w październiku 2016, kiedy udanie zadebiutował w European Tour. W tym sezonie, wrocławianin będzie występować głównie w Challenge Tour, który ma być dla niego „trampoliną” do najbardziej prestiżowego cyklu golfowego w Europie.

 

Okres przygotowawczy przepracowałem bardzo solidnie, ale musiałem zrobić sobie krótką przerwę od golfa, aby znów poczuć głód gry. Na pole Toya GCC wróciłem w styczniu, spędziłem kilka tygodni w Stanach Zjednoczonych, dlatego najbliższe turnieje w Portugalii traktuję jako przetarcie i rozpoznanie sił – powiedział Adrian Meronk.

 

Najlepszy polski golfista w lutym zagra łącznie w trzech turniejach w ramach ligi Algarve Pro Golf Tour. Cały cykl jest podzielony na siedem części, a w każdej z nich rozgrywane są trzy dwudniowe zawody. W puli każdego turnieju znajduje się 10 tys. euro. Meronk wystąpi w Swing 6, a w ciągu tygodnia dwukrotnie zagra na polu Onyria Palmares Beach & Golf Resort w Odiaxere oraz, na zakończenie, na Boavista Golf Resort & Spa w Lagos.

 

Nie jestem jeszcze w optymalnej dyspozycji, ale brakuje mi turniejowego grania. Nie stawiam przed sobą żadnych konkretnych celów, lecz zależy mi na tym, aby zweryfikować aktualne możliwości. Szczyt formy ma przyjść w drugiej połowie marca, kiedy rozpocznie się Challenge Tour. Jestem już na liście startowej turnieju Barclays Kenya Open – dodał najlepszy polski golfista.

 

Meronk na pewno wystąpi w co najmniej siedmiu turniejach cyklu Challenge Tour. Po raz pierwszy w tym sezonie zagra natomiast w Palmares Classic IV w dn. 17-18 lutego. Weźmie również udział w Palmares Classic V, który odbędzie się w dn. 20-21 lutego. Zmagania w Algarve Pro Golf Tour zakończy startem w Boavista Classic (24-25 lutego).

Golfguru.pl

You may also like

2 Comments

  1. Czy ktoś z Was wie dlaczego Adrian Meronk startuje jako golfista z UK, a nie z Polski?

  2. Adrian Meronk w pierwszym dwudniowym turnieju w Portugalii zajął ostatecznie – z wynikiem 142 uderzenia -dobre 21-e (dzielone) miejsce.
    Po pierwszej (piątkowej) rundzie zajmowal z rezultatem jedno uderzenie powyżej pola 35te miejsce. Dzisiejsza (sobotnia) runda, w której zagrał 3 uderzenia poniżej pola, pozwoliła mu się przesunąć na 21 miejsce.
    Biorąc pod uwagę, że to pierwszy występ Meronka w tym roku i jeden z jego pierwszych w ogóle w zawodowych turniejach, jest to ówietny rezultat.
    Na ponad 90-ciu sklasyfikowanych w tym turnieju graczy tylko 30-tu zagrało w sumie poniżej pola. Adrian Meronk znalazł się wśród nich.
    Na analizę jego gry po tylko jednym turnieju jest oczywiście za wcześnie, ale biorąc pod uwagę wyniki na poszczególnych dołkach – Adrian Meronk lubi szczególnie długie dołki.(par 5). To na nich uzyskał najlepsze rezultaty, w sumie 5 birdie.

Comments are closed.