Na polu Sobienie Królewskie G&CC szesnaście drużyn stanęło w Citi Handlowy XV Klubowych Mistrzostwach Polski. Prowadzenie objął klub Toya G&CC Wrocław z wynikiem 376.

W zawodach wystartowało 104 golfistów i 7 golfistek, którzy rozgrywali dziś rundę stroke play. Warunki w Sobieniach nie należały do najprostszych: silny i porywisty wiatr pokrzyżował dziś niejedne marzenia o dobrym wyniku.

W czołówce, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, znaleźli się zawodnicy Toya G&CC Wrocław, z Adrianem Meronkiem na czele. Najlepszy polski golfista jako jedyny mógł pochwalić się minusem na karcie (67) i w całej rundzie aż ośmioma birdie : „Grało mi się bardzo dobrze, przy czym pierwsze dziewięć dołków było męczące. Później zagrałem pięć birdie i na pewno były pomocne w osiągnięciu dzisiejszego wyniku”.

Drugi rezultat przyniósł Kuba Urbański, który zagrał na par pola (71). Podium zamyka z jednym uderzeniem więcej Jan Szmidt.

Dobre wyniki Toya G&CC Wrocław (Adrian Meronk, Jan Szmidt, Kuba Urbański, Nicole Polivchak, Jan Szałagan, Romuald Szałagan, Krzysztof Skiba – kpt.) przełożyły się także na pierwsze miejsce wśród drużyn. Zawodnicy z Wrocławia zagrali w sumie 376 uderzeń (suma pięciu najlepszych wyników indywidualnych).

„Nie było łatwo. Jako drużyna wykazaliśmy się i dobrze nam poszło. Druga dziewiątka była zdecydowanie trudniejsza, ale jesteśmy zadowoleni. Teraz skupiamy się na jutrzejszych match playach. Najważniejsze, że drużyna jest zmotywowana” – powiedzieli Meronk i Urbański po zakończonej rundzie.

Wśród kobiet najwyżej w klasyfikacji znalazła się juniorka Tokary GC, która zakończyła „osiemnastkę” w 80 uderzeniach.

Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej jest reprezentacja gospodarzy (Henry Konig, Karol Oleksa, Alejandro Pedryc, Tomasz Gajewski, Mikołaj Kniaginin, Michał Bargenda, Mikołaj Geritz, Michał Krawczyk, Adam Mitukiewicz – kpt.). Golfiści Sobieni uzyskali sumę 385 uderzeń.

Trzecia drużyna, która zagrała poniżej 400 uderzeń, to Tokary GC  (Jakub Dymecki, Filip Kowalski, Maria Żrodowska, Dariusz Dymecki, Maksymilian Biały, Patrycjusz Kowalski, Michał Bukontt, Piotr Goetz-kpt.) z rezultatem 398.

Na podstawie sumy z pierwszej rundy drużyny zostały podzielone na dwie grupy: 1-8 oraz 9-16 według kolejności zajętych miejsc.

Jutro rywalizacja odbędzie się w formacie match play brutto w powyższych grupach. Każdy mecz składać się będzie z trzech pojedynków indywidualnych (single match play), jednego pojedynku foursome match play oraz jednego pojedynku fourball match play.

 

Fot. strzalynafairwayu

You may also like

Comments are closed.