Siła kobiet w turnieju BMW Golf Cup Ladies Edition

Kobiecy, ekscytujący i wyjątkowy – taki był turniej BMW Golf Cup Ladies Edition. W sobotę w Rajszewie zawodniczki udowodniły, że kobiecy golf w Polsce rośnie w siłę.

Turniejowi BMW Golf Cup Ladies Edition sprzyjało wszystko, od pogody po nastroje. 9 września na polu First Warsaw Golf blisko 80 golfistek bezkompromisowo, ale jednocześnie we wspaniałych humorach walczyło o zwycięstwo.

Siła kobiecego golfa

– Turniej BMW Golf Cup Ladies Edition rozgrywaliśmy pierwszy raz. Zainteresowanie okazało się ogromne, graliśmy niemal w komplecie. Widać, że potrzeba mistrzostw skierowanych wyłącznie do pań jest ogromna – mówi Kinga Budzisz, brand experience customer manager w BMW Polska. – Zaangażowanie zawodniczek pokazuje, że kobiecy golf w Polsce rośnie w siłę.

Wyjątkowo ekscytujący okazał się konkurs chippowania sponsorowany przez firmy BMW i Dr Irena Eris. Zawodniczki próbowały umieścić piłeczkę najbliżej flagi na jednym z nietypowych dołków pola. Jego green to prawie osobna wysepka, do której prowadzi jedynie wąska ścieżka. Po zaciętej walce w konkursie zwyciężyła Anna Ginter, która wygrała dwudniowy pobyt w Hotelu SPA Dr Irena Eris i samochód BMW na weekend.

Najlepszy wynik

Zawody były rozgrywane w formacie stableford netto w podziale na dwie kategorie HCP: 0-20 oraz 20,1-28 (współczynnik HCP 1/1) oraz strokeplay brutto (bez podziału na kategorie).

Wyrównana gra toczyła się w formacie stableford netto, o czym świadczą wyniki. Punktacja golfistek, które zajęły pierwsze miejsca, jest do siebie bardzo zbliżona i oscyluje w granicach 37-39 punktów. W kategorii 0-20 HCP zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk osiągając wynik 38 punktów.

W kategorii 20,1-28 HCP triumfowała Anna Komierowska-Szweycer z wynikiem 39 punktów. Tego dnia był to najlepszy wynik, który zapewnił golfistce również nagrodę główną – wyjazd do RPA na światowy finał BMW Golf Cup International.

Blisko par pola

Główna nagroda sprawia, że BMW Golf Cup Ladies Edition to niepowtarzalny turniej. Golfistki w Polsce mogły walczyć o wyjazd na światowy finał tylko w tym turnieju. Ponadto wjazd możliwy jest wyłącznie raz w życiu (nie można wygrać dwa razy, w takim przypadku nagroda przyznawana jest kolejnej osobie), a miejsca, w których odbywają się finały, za każdym razem są wyjątkowe.

Ubiegłoroczny BMW Golf Cup International odbył się w Dubaju. Wśród atrakcji znalazły się m.in. wyprawa na pustynię z pokazem fajerwerków i walk Beduinów, a także kolacja ze specjałami kuchni arabskiej. Akademię golfa poprowadził dla zawodników legendarny Colin Montgomerie, który wręczał również nagrody podczas gali zamknięcia.

Na polu w Rajszewie wątpliwości co do wygranej nie pozostawiła rozgrywka w formacie strokeplay brutto. Pierwsze miejsce zajęła Marianna Duczmal, która zakończyła turniej z wynikiem 79 uderzeń, zbliżając się tym samym do par pola. Drugie miejsce z wynikiem 82 uderzeń należy do Moniki Kowalewskiej. Trzecie miejsce na podium zajęła Rhea Wiatr, która zakończyła turniej z wynikiem 87 uderzeń.

Poniżej lista zwyciężczyń.

Konkurs chippowania BMW i Dr Irena Eris – dwudniowy pobyt w SPA z BMW na weekend – zwyciężyła Anna Ginter

BMW Nearest to the Pin (dołek nr 3) – z wynikiem 1,77 m zwyciężyła Aneta Jaklund

Deutsche Bank Longest Drive (dołek nr 17) – zwyciężyła Monika Kowalewska

Dr Irena Eris Nearest to the Pin (dołek nr 5) – z wynikiem 2,45 m Małgorzata Kołton

Złota 44 Longest Drive (dołek nr 4) – zwyciężyła Rhea Wiatr

Vouge Longest Drive (dołek nr 1) – zwyciężyła Monika Kowalewska

Veuve Clicqout Longest Drive (dołek nr 7) – zwyciężyła Monika Kowalewska

Ecco Longest Drive (dołek nr 9) – zwyciężyła Rhea Wiatr

COLMAR Longest Drive (dołek nr 12) – zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk

Trzy konkursy Hole in One (wózek golfowy JuCad, 10.000 zł na zakupy w sklepie GolfTeam, wyjazd na finał BMW Golf Business League do PGA Catalunya od Golf24Travel) – brak wygranych

Strokeplay brutto

3 miejsce z wynikiem 87 uderzeń Rhea Wiatr

2 miejsce z wynikiem 82 uderzeń Monika Kowalewska

1 miejsce z wynikiem 79 uderzeń Marianna Duczmal

Stableford netto 1/1 HCP

III miejsca

HCP 20,1-28

3 miejsce z wynikiem 37 pkt zwyciężyła Danuta Michaś

HCP 0-20

3 miejsce z wynikiem 36 pkt zwyciężyła Monika Kowalewska

II miejsca

HCP 20,1-28

2 miejsce z wynikiem 37 pkt zwyciężyła Justyna Raemy

HCP 0-20

2 miejsce z wynikiem 37 pkt zwyciężyła Marianna Duczmal

I miejsca

HCP 20,1-28

1 miejsce z wynikiem  39 pkt zwyciężyła Anna Komierowska-Szweycer

HCP 0-20

1 miejsce z wynikiem 38 pkt zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk

Wyjazd na światowy finał BMW Golf Cup International w dniach 5-10 marca 2018 do RPA z wynikiem 39 pkt zwyciężyła Anna Komierowska-Szweycer

 

 

You may also like

Comments are closed.