Grają w nim gwiazdy sportu, sceny i telewizji, a miejsca wykupowane są na długo przed czasem. Co roku w turniejach eliminacyjnych i w wielkim finale walczy ok. 1,3 tys. zawodników i zawodniczek. W sobotę na Kalinowych Polach startuje Deutsche Bank Polish Masters.

To niezwykle pożądane zawody, a rywalizacja zaczyna się jeszcze przed wyjściem na pole – rywalizacja o to, żeby zdążyć się zapisać. W tym roku miejsc na cztery z 10 turniejów eliminacyjnych zabrakło na długo przed startem pierwszego z nich.

Zawody rozgrywane są na polach w całym kraju i przyciągają wielu golfistów amatorów, którzy pragną zwycięstwa. Dlaczego? Zwycięzcy eliminacji otrzymują puchary i nagrody rzeczowe, a także awans do finału, który zostanie rozegrany pod koniec września równolegle na dwóch polach golfowych.

– Zwycięzcy finału otrzymują zaproszenie na zagraniczny turniej. Ostatnio taki wyjazdowy turniej odbył się w portugalskim Algarve, a zawodnicy mieli okazję zagrać m.in. na polu Monte Rei, które zaprojektował legendarny Jack Nicklaus – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, która organizuje turniej.

W turniejach biorą udział gwiazdy sportu, sceny czy telewizji. Na zawodach Deutsche Bank Polish Masters można spotkać m.in. obecnego dyrektora reprezentacji Polski Tomasza Iwana, hokeistę i olimpijczyka Mariusza Czerkawskiego, satyryka Rafała Bryndala, mistrza olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego, Wojtka „Lajana” Witczaka z zespołu Afromental czy aktora i prezentera Roberta Rozmusa.

Turniejowi patronuje Adrian Meronk. To obecnie najlepszy polski zawodowiec. Startuje w turniejach rangi Challenge Tour oraz European Tour, w których uzyskuje wysokie noty. Do tej pory jego największym osiągnieciem było 2. miejsce w turnieju Ras Al Khaimah Golf Challange.

Najbliższy turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters w sobotę 12 maja na Kalinowych Polach.

 

Harmonogram:

12 maja – Kalinowe Pola (Świebodzin)
20 maja – Rosa Private GC (Częstochowa)
17 czerwca – Lisia Polana (Warszawa)
30 czerwca – Amber Baltic (Międzyzdroje)
7 lipca – Toya Golf Club (Wrocław)
22 lipca – Sierra Golf Club (Trójmiasto)
11 sierpnia – Mazury G&CC
18 sierpnia – Modry Las (Choszczno)
26 sierpnia – Kraków Valley G&CC
2 września – First Warsaw G&CC (Warszawa)

Finał:
21-23 września – Sobienie Królewskie i First Warsaw G&CC (Warszawa)

You may also like

Comments are closed.