W weekend 2-3 września już po raz drugi miłośnicy golfa będą mieli okazję rywalizować na Kalinowych Polach w ramach Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Podczas imprezy zawodników dopingować będzie Martyna Mierzwa Ambasador turnieju i wielokrotna mistrzyni Polski kobiet w golfie. Gracze zmierzą się m.in. w konkurencji HOLE IN ONE, w której nagrodę specjalną stanowi samochód marki BMW ufundowany przez sponsora tytularnego turnieju, BMW Olszowiec.

Podobnie jak w zeszłym roku, w wydarzeniu weźmie udział niemal 150 golfistów z Wielkopolski i nie tylko. Ich kwalifikacja nastąpi na podstawie kolejności zgłoszeń i płatności. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:

  • członkostwo w PZG i posiadanie aktualnej karty HCP lub
  • posiadanie aktualnej karty HCP wydanej przez inny narodowy związek lub federację golfa lub
  • posiadanie Zielonej Karty oraz potwierdzonego HCP przez klub macierzysty

Zapisy trwają do 28 sierpnia. Można ich dokonać na oficjalnej stronie internetowej turnieju, za pośrednictwem strony Polskiego Związku Golfowego oraz na Kalinowych Polach w recepcji. Dla kibiców wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Bardzo się cieszę, że już po raz drugi mam przyjemność być Ambasadorem Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Golf staje się coraz bardziej popularny, a ja dostrzegam to coraz wyraźniej od kiedy otworzyłam własną Akademię Golfa. W Wielkopolsce niestety jeszcze nie mamy 18-dołkowego pola golfowego, stąd pomysł na organizację imprezy w sąsiednim województwie, na Kalinowych Polach. Liczę, że w tym roku również będziemy świadkami pięknych golfowych emocji. Zachęcam do udziału! mówi Martyna Mierzwa, Ambasador turnieju.

Do najbardziej widowiskowych elementów rozgrywek należeć będzie z pewnością konkurencja HOLE IN ONE. Fundatorem nagrody jest sponsor tytularny wydarzenia, BMW Olszowiec. Pierwszy dzień Mistrzostw zakończy się wieczorną imprezą dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Kibice obecni podczas zawodów również znajdą dla siebie coś specjalnego to właśnie dla nich na Kalinowych Polach przygotowane zostaną tematyczne strefy rozrywkowe.

W golfie rywalizacja odbywa się na kilku poziomach. Przede wszystkim walczysz z sobą samym, swoimi słabościami, potem z polem a dopiero na samym końcu z innymi. Jest to dyscyplina wymagająca od nas oderwania się od codzienności, jeśli nie skoncentrujesz się w pełni zapominając o pracy i świecie zewnętrznym, nie masz szans na dobre wyniki. Taki reset to do najlepszy rodzaj terapii, który polecam każdemu. Tym bardziej, że można go uprawiać zarówno samemu jak i wspólnie ze znajomymi – przekonuje Tomasz Zembrowski, zawodowy golfista, członek PGA Polska, komentator tegorocznego turnieju.

Zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Wielkopolski nagrodzeni zostaną w kilku kategoriach: Mistrzowskiej Stroke Play Brutto Kobiet / Mężczyzn / Juniorów oraz Stableford Netto na podstawie ¾ HCP Kobiet i Mężczyzn / Juniorów. Łączna pula nagród wyniesie około 250 000 PLN. Turniej rozgrywany będzie zgodnie z Regułami Golfa zatwierdzonymi przez Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews oraz zgodnie z regułami lokalnymi zatwierdzonymi przez Komitet Zawodów.

You may also like

Comments are closed.