7 edycja Turnieju Warsaw Open Ladies Golf Cup

W dniach 30 kwietnia – 1 maja został rozegrany  Turniej Warsaw Open Ladies Golf Cup, który jest kontynuacją kobiecych Mistrzostw Warszawy.

W tym roku zawody odbyły się na najstarszym polu golfowym – First Warsaw Golf, które znane jest jako piękny ale i wymagający obiekt. First Warsaw przeszło w zeszłym roku modernizację bunkrów, a w tym roku wydłużono obszary tee – co podczas zawodów przyniosło dużo sportowych emocji i zaskoczyło nawet doświadczone golfistki.

Golfistki z całej Polski rywalizowały ze sobą w czterech grupach handicapowych oraz o  główną nagrodę Best Brutto. Po pierwszej rundzie na prowadzeniu ex aequo z liczbą uderzeń 81 znalazły się Monika Kowalewska  i Amanda Majsterek. Trzeci wynik, 87 punktów zdobyła Zuzanna Gazdowska.

Drugi dzień rywalizacji wyłonił zwyciężczynię Amandę Majsterek, która  uzyskała najlepszy wynik w zawodach 77. Z sumą 158 wyprzedziła o 9 uderzeń Kowalewską. Trzecie miejsce zdobyła Anastazja Piechula (176)

Współorganizatorkami turnieju było Polskie Stowarzyszenia Golfa Kobiet na czele z Elżbietą Panas i Dominiką Antoniszczak. W Turnieju wzięło udział 52 zawodniczek z całej Polski. Zawody były rozgrywane w III kategorii rankingowej PZG.

Turniej był świetną okazją do integracji środowiska golfowego. Organizatorki przygotowały wiele atrakcji oraz wspaniałych nagród i upominków.

Równolegle z Turniejem odbyła się akademia dla początkujących Pań, co stało się już tradycją tego turnieju oraz konkursy Longest Drive i Nearest to the pin.

W czasie ceremonii rozdania nagród Pan Andrzej Person otrzymał honorowe członkostwo Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet.

 

Poniżej wyniki zmagań Golfistek:

Strokeplay brutto

1.     Amanda Majsterek (A&A GC)

2.     Monika Kowalewska (Royal Golf Club Wilanów)

3.     Anstazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)

Strokeplay netto 0- 15

1.     Monika Kowalewska (Royal Golf Club Wilanów)

2.     Anstazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)

3.     Elżbieta Panas K(G First Warsaw G&CC)

Strokeplay netto 15,1 – 26

1.     Matylda Kuna (KG Lisia Polana)

2.     Iwona Kosakowska (Tatfort GC)

3.     Agnieszka Dyzio (First Warsaw G&CC)

Strokeplay netto 26,1 – 36

1.     Agnieszka Sabaj (First Warsaw G&CC

2.     Joanna Szczudlik (Golf Park Józefów)

3.     Anna Ginter (Golf Park Józefów)

Strokeplay netto 36,1 – 54

1.     Zofia Bejm (First Warsaw G&CC)

2.     Dorota Ciesielska (Golf Park Józefów)

3.     Agnes Kowalski (First Warsaw G&CC)

 

Zdjęcia:

HelenaMajewska.BindupPhoto.pl

oraz GolfGuru

 

You may also like

Comments are closed.