Tylko dla kobiet. Wyjątkowy turniej BMW Golf Cup Ladies Edition

BMW Golf Cup Ladies Edition to nowy turniej, którego brakowało na golfowej mapie Polski. Stworzony tylko dla kobiet i z wyjątkową nagrodą, która może przydarzyć się raz w życiu. Zawody startują 9 września. Zapisy ruszyły!

BMW Golf Cup Ladies Edition wypełnia lukę w polskim golfie. Jaką? Brakuje turniejów wyłącznie dla kobiet, które coraz liczniej grają w golfa i odnoszą coraz większe sukcesy.

Polska może się pochwalić Katarzyną Selwent, Dorotą Zalewską czy Dominiką Gradecką. Warto śledzić postępy młodych Marii Żrodowskiej, Nicole Polivchak i Julii Korus.

– Mamy również utalentowane amatorki, dla których wymienione nazwiska mogą być inspiracją. Właśnie dla takich ambitnych kobiet postanowiliśmy stworzyć nowy turniej – mówi Kinga Budzisz, brand experience customer manager w BMW Polska.

Przeżyj to raz

BMW od lat wspiera golfa na całym świecie, w tym w Polsce przy organizacji BMW Golf Business League. Turniej BMW Golf Cup Ladies Edition wydaje się naturalnym krokiem w rozwoju golfowej oferty.

– Nasza Biznes Liga pozostaje raczej „męskim” turniejem, w którym panie uczestniczą sporadycznie. Do wygrania jest tutaj wyjazd na światowy finał BMW Golf Cup International. Chcieliśmy, aby kobiety mogły powalczyć o tę fantastyczną nagrodę tylko w swoim gronie – mówi Kinga Budzisz.

Główna nagroda sprawia, że mistrzostwa BMW to niepowtarzalne wydarzenie. Wyjazd na światowy finał to przygoda „once in a lifetime” – można wyjechać i przeżyć to tylko raz. Nawet jeśli zawodnik czy zawodniczka wygra turniej eliminacyjny w kolejnym roku, musi odstąpić wygraną innej osobie. Ale dzięki temu szansę na wyjazd ma każdy.

Kolacja na pustyni

W ubiegłym roku finał BMW Golf Cup International odbył się w Dubaju. Na jedno z najlepszych pól świata pojechało wówczas 114 amatorów golfa z 40 krajów.

– Światowemu finałowi towarzyszy wiele atrakcji specjalnych. W Dubaju była to na przykład kolacja zorganizowana na pustyni, gdzie bliżej poznaliśmy kulturę i kuchnię arabską. Spotkaliśmy się także z legenda golfa, Colinem Montgomeriem, który poprowadził krótki trening, by pokazać, jak w prosty sposób poprawić swoją grę. Podczas finałowej gali wręczał też nagrody – mówi Kinga Budzisz. – Zapewniam, że tak wielkie emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom mistrzostw w Dubaju, to rzadkość.

 

Już dziś wiadomo, że kolejny finał BMW Golf Cup International odbędzie się w RPA na polu Fancourt Golf Resort. Reszta owiana jest tajemnicą.

 

BMW Golf Cup Ladies Edition

9 września, First Warsaw Golf

 

You may also like

Comments are closed.