Święto juniorskiego golfa w październiku na Kalinowych Polach

W dniach 3-4 października na Kalinowych Polach juniorzy mają kolejną okazję do sportowej rywalizacji. U.S. Kids Golf Polish Championship to szansa na zakwalifikowanie się do europejskiego finału U.S. Kids, który odbędzie się w Szkocji w 2021 roku.

W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy poniżej 18 roku życia. Dzieci i młodzież będą rywalizować w klasyfikacji stroke play brutto w sześciu kategoriach wiekowych, wśród chłopców i dziewcząt, tak więc szansę na awans ma każdy zawodnik.

Zawody potrwają dwie rundy i odbędą się na 36 dołkach (na 18 dla najmłodszych).

Dzieci poniżej 10 roku życia będą rozgrywać codziennie po 9 dołków, a juniorzy starsi (10-18 lat) rozegrają po 18 dołków dziennie. Każda grupa wiekowa będzie rozrywać turniej z przygotowanych dla nich tee startowych – najmłodsi z pomarańczowych, a starsi z żółtych i czerwonych.

Po dwóch dniach zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Aż sześciu chłopców i sześć dziewcząt otrzyma kwalifikacje do finału U.S. Kids Golf European Championship, który odbędzie się w Szkocji w 2021 roku.

To jeden z niewielu turniejów, w których rywalizować mogą zawodnicy nie posiadający karty HCP, gdyż ideą rozgrywek jest propagowanie golfa wśród najmłodszych. Co więcej, uczestnicy mogą korzystać z pomocy caddy-ego, którymi mogą również być rodzice, dzięki czemu zawody są fantastycznym rodzinnym wydarzeniem.

Rejestracja na golf.gwiazdzista5@winkowski.pl

 

U.S. Kids Golf Championship to rozgrywki, które po raz pierwszy odbyły się w USA w 1996 roku. Od 2008 roku rozgrywane są w Europie – jako U.S.Kids European Championships – i co roku gromadzą setki juniorów, którzy okazali się najlepsi w krajowych kwalifikacjach. Od 2018 roku finał europejskiego cyklu ma miejsce w kolebce światowego golfa – Szkocji. Jest to jedno z największych wydarzeń juniorskiego golfa.

You may also like

Comments are closed.