Dwustu trzydziestu dwóch golfistów, dwa świetnie przygotowane pola, trzy dni zaciętej rywalizacji. Na polach golfowych Binowo Park i Modry Las zakończył się największy amatorski turniej golfowy w kraju.

Turniejową atmosferę dało się poczuć już podczas rund treningowych. Stosunkowo wysokie wyniki (nieliczne poniżej Par Netto) mówiły wprost: wszystkim towarzyszy lekka presja. Powód? Nagrody, prestiż, ranga turnieju. Zwycięzcy każdej kategorii walczyli m.in. o wyjazd na ogólnoświatowy finał w stolicy Malezji.

Po pierwszym dniu tabela wyników prezentowała raczej rundy powyżej PAR, choć zdarzały się wyjątki –  wśród nich – m.in. runda w wykonaniu Marcina Dudzińskiego (grupa hcp 6 – 10), który na Modrym Lesie zagrał 68 uderzeń netto, robiąc przy tym 7 birdie. Taki sam wynik tego dnia uzyskali Ireneusz Kwiatkowski (grupa hcp 21 – 25) i Danuta Freiher (grupa hcp 26 – 36).

Tego samego dnia, trochę na rozluźnienie po trudnych pierwszych rundach, fantastycznej golfowej zabawy dostarczył rozgrywany na Binowie Festiwal Konkursów Sponsorskich. Najlepsze putty gwarantowały nagrody rzeczowe (m.in. premierową wersję puttera marki Odyssey) a około 30-metrowym chipem do dołka Robert Piesik zapewnił sobie wyjazd na Malediwy.

Drugi dzień World Amateur Golfers Championship pokazał, że rywalizują tu najlepsi amatorzy w kraju. Na tablicach pojawiły się minusy, a uczestnicy zaczęli zdawać sobie sprawę, że o podium mogą decydować pojedyncze putty. Świetnie zagrali m.in reprezentanci Binowo Park (Jacek Sykulski 67 netto, Włodzimierz Bryła i Szymon Olszewski po 66 netto), choć dobra druga runda nie wystarczyła by stanąć na podium.

W piątkowy wieczór, już tradycyjnie, na polu w Binowie odbył się bankiet i Wieczór Sponsorski wraz z ceremonią wręczenia nagród w kategorii Celebrities. Bankiet poprzedził rozegrany na 18-stym dołku konkurs Komu Group Nearest to the Pin przeznaczony dla zwycięzców poszczególnych grup handicapowych klasyfikacji WAGC Grand Prix, czyli tych, które zgromadziły najwięcej punktów rankingowych w całym cyklu turniejów eliminacyjnych. Approach ze 100 metrów najlepiej wykonał Marek Więcek i w jego ręce powędrowała nagroda w postaci wyjazdu na pierwszy, marcowy, turniej eliminacyjny World Amateur Golfers Championship 2018 w Hiszpanii.  W kategorii Celebrities zwyciężył Mariusz Czerkawski, który skutecznie odrobił stratę 3 uderzeń z pierwszego dnia i jednym uderzeniem pokonał Klaudiusza Sevkovica. Na ostatnim miejscu podium stanął Jerzy Dudek.

Ostatni dzień turnieju zweryfikował ”cut”, dopuszczając do ścisłego finału 50% grających. Najlepszy wynik tego dnia (69 brutto) Rafała Majchrzaka po pierwsze stał się nowym rekordem życiowym, po drugie – zapewnił golfiście bilet na światowy finał WAGC do Malezji. Zacięta rywalizacja trwała w grupie hcp 0 – 5, w której do samego końca o zwycięstwo walczyli Michał Poniż i Filip Płaszczykowski. Ostatecznie, jednym uderzeniem wygrał Filip. W pozostałych grupach awans do reprezentacji Polski wywalczyli:

 

Grupa 10,5 – 15,4            Wojciech Adamczyk

Grupa 15,5 – 20,4            Michał Muchajer

Grupa 20,5 – 25,4            Przemysław Kretowicz

Grupa 25,5 – 36,0            Agnieszka Sabaj

W konkursach dodatkowych wygrali:

Konsalnet Longest Drive Kobiet w Modry Las                     Marianna Duczmal

Konsalnet Longest Drive Mężczyzn w Modry Las               Mateusz Korzuch

Konsalnet Longest Drive Kobiet w Binowo Park                 Izabela Roman

Konsalnet Longest Drive Mężczyzn w Binowo Park           Leonard Gugała

 

Grupa CSV Closest to the Pin Modry Las                              Erwina Kolasińska

Grupa CSV Closest to the Pin Binowo Park                          Arkadiusz Majsterek

 

 

You may also like

Comments are closed.