Mateusz Gradecki, jeden z najbardziej utalentowanych polskich golfistów zakończył swój pierwszy turniej w zawodowej karierze. W rozgrywanym w egipskim Ain Sokhna turnieju profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, Gradecki zajął znakomite 6 miejsce z wynikiem -3. Polak od pierwszej rundy utrzymywał się w ścisłej czołówce turnieju, obejmując nawet prowadzenie po wczorajszej, drugiej rundzie zawodów.

„Red Sea Egyptian Classic 2018 to pierwszy turniej, w którym startowałem jako zawodowiec. Miejsce w ścisłej czołówce jest motywacją przed kolejnymi startami i daje mi świadomość, że jestem na nie gotowy. Dziękuję za wsparcie kibicom i mam nadzieję, że dalej będą trzymali za mnie kciuki! Już za 4 dni startuję w kolejnym turnieju cyklu, Red Sea Ain Sokhna Classic  i pojawię się tam mocniejszy i  bogatszy o cenne doświadczenia!” – powiedział Mateusz Gradecki.

Do ukończenia gry Mateuszowi wystarczyło łącznie 213 uderzeń (odpowiednio 67, 70 i 76 w kolejnych rundach), jedenastokrotnie zaliczył też tzw. birdie (umieścił piłkę w dołku mniejszą o jeden liczbą uderzeń niż wymagana)

Gradecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Od stycznia 2018 jest zawodnikiem profesjonalnym – startuje z licencją PGA Polska.

Gradecki jest też jednym z liderów polskiej reprezentacji w golfie, która w 2016 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Meksyku.

„Mateusz Gradecki jest świetnym sportowcem i od początku było widać, że będzie miał zdolności w każdej dyscyplinie, którą uprawiał. Na szczęście dla nas wybrał golfa i miał dużo sukcesów zarówno w Polsce, jak i za granicą. W kadrze był leaderem w drużynie. Do tego miał bardzo dobry wpływ na młodszych zawodników, z którymi trenował. Po bardzo udanej karierze juniorskiej oraz po studiach  w USA nadszedł czas na start jako zawodowiec. Już jako amator pokazał, że radzi sobie bardzo dobrze w każdych warunkach i jestem pewien, że już niedługo będę mógł oglądać Mateusza w telewizji w zawodowych turniejach golfowych” powiedział Mike O’Brien, trener polskiej kadry narodowej golfistów.

Mateusz nie ukrywa, że jego marzeniem jest reprezentowanie Polski podczas najbliższych Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. „Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej w Tokio, to również jest dla mnie dużą motywacją”   – podkreślił Gradecki.Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego golfa. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r), a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie (tytuł wywalczył w październiku 2017 roku). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.

You may also like

Comments are closed.