Znakomity wynik polskiego golfisty na turnieju w Szkocji

To był jeden z najbardziej udanych startów Adriana Meronka w tym sezonie. Najlepszy polski golfista znakomicie zagrał w Szkocji w turnieju z cyklu European Tour, zajmując 13 miejsce. Do domu przywiezie 4 tys. euro wygranej.

Turniej SSE Scottish Hydro Challenge hosted by Macdonald Hotels & Resorts wystartował w czwartek i zakończył się w niedzielę. Adrian Meronk grę zaczął dobrze, ale nie porywająco. Pierwszą rundę zagrał na par pola* i jego awans z początku był niepewny.

Awans w rankingu

Jednak drugiego dnia Meronk znacznie poprawił wynik. Dwa razy zagrał birdie, a raz eagle’a. Jeden gorszy dołek, na którym zagrał bogeya, nie przeszkodził mu w zajęciu wysokiej pozycji i przejście cuta. Dwie kolejne rundy – zagrane równo – pozwoliły na dalszą wspinaczkę na liście liderów.

Najlepszy polski golfista i ambasador turnieju golfowego Deutsche Bank Polish Masters ostatecznie zakończył turniej z wynikiem -7 (zwycięzca Richard Mcevoy osiągnął wynik -16). To pozwoliło mu na zajęcie w turnieju 13. miejsca. Adrian Meronk zdobył w Szkocji 4 tys. punktów i awansował w rankingu Road to Oman na 41. pozycję.

Utalentowany junior

Jako amator Meronk był notowany na ósmej pozycji w rankingu World Amateur Golf Ranking – żaden inny Polak nie zaszedł tak wysoko. Jako zawodowiec gra swój pierwszy sezon. Pierwszy turniej z cyklu Challenge Tour – Berclays Kenya Open – zakończył na bardzo wysokim piątym miejscu. Jest też pierwszym Polakiem, który przeszedł cut w turnieju zaliczanym do cyklu European Tour.

 

Młody polski golfista wspiera też rozwój golfa w kraju. Jest ambasadorem turnieju dla juniorów Kram Junior Open, a także największego cyklu turniejów dla amatorów Deutsche Bank Polish Masters. Seria przyciąga 1,2 tys. golfistów, którzy rywalizują w 10 turniejach eliminacyjnych na polach w całej Polsce. Najlepsi kwalifikują się do wielkiego finału rozgrywanego we wrześniu. Z kolei zwycięzcy finału w nagrodę wyjadą na zagraniczny turniej, smakując co nieco kariery Adriana Meronka.

*Słownik:

Par (Professional Average Result) – liczba uderzeń standardowo wymagana na danym dołku, średnio tyle uderzeń powinno wystarczyć zawodowcowi do wbicia piłeczki do danego dołka

Cut – liczba uderzeń, która pozwala na awans do dalszej części turnieju

Bogey – jedno uderzenie więcej niż par na danym dołku

Birdie – jedno uderzenie mniej niż par na danym dołku

Eagle – dwa uderzenia mniej niż par na danym dołku

You may also like

Comments are closed.