W dnach 3-4 października 67 śmiałków stanęło na tee startowych na polu Kalinowe Pola Golf&CC, aby wziąć udział w turnieju U.S. Kids Golf Polish Championship.

Stawka w turnieju była duża – zawodnicy walczyli o awans do europejskiego finału US Kids Golf Championship.

Dziewczynki i chłopcy rywalizowali w sześciu grupach wiekowych, wśród dziewcząt i chłopców. Aż 33 zawodników, którzy wzięli udział w zawodach miało poniżej 10 lat! Najmłodszym uczestnikiem zawodów był… 5-latek, który dzielnie walczył przez dwie 9 dołkowe rundy. Najstarszy zawodnik miał 18 lat.

US kids 2020 golfguru 3

Na turniej przyjechali reprezentanci klubów golfowych z całej Polski Pojawili się także początkujący gracze, którzy nie posiadają jeszcze karty handicapowej a mimo to dzielnie walczyli o awans w klasyfikacji stroke play brutto.

W grupach poniżej 8 i 10 lat zawodnicy rywalizowali codziennie na 9 dołkach. Tutaj najlepszymi okazali się Lena Szymańska (U8), która uzyskała rezultat 98 uderzeń oraz Karol Gil (U8) z wynikiem 76 uderzeń oraz Maria Żółtowska (U10)  z wynikiem 105 uderzeń oraz Mateus Górski (U10) z rezultatem 73 uderzeń.

US kids 2020 golfguru 4

Pełnowymiarowe rundy – po 18 dołków codziennie – rozegrały dzieci i juniorzy powyżej 10 roku życia. Pośród graczy poniżej 12 lat wśród dziewcząt triumfowała Zuzanna Mordaka (186 uderzeń) oraz Bruno Machalica (167 uderzeń). Nina Pitsch uzyskała najlepszy rezultat pośród dziewcząt poniżej 14 roku życia ale i także w całym turnieju w klasyfikacji dziewcząt  – 164 uderzenia. W tej samej grupie wśród chłopców zwyciężył Dymitr Jasiński z wynikiem 177 uderzeń. Amelia Rudiak została finalistką wśród dziewcząt poniżej 16 roku życia z sumą 200 uderzeń, a pośród chłopców najlepszy rezultat – 161 uderzeń zdobył Marcin Kuna. Był to też najlepszy wynik całego turnieju.

US kids 2020 golfguru 5

Feliks Wielkopolan był najlepszym zawodnikiem wśród osiemnastolatków – 201 uderzeń. Niestety ukończył on już 18 lat i zgodnie z regulaminem nie może brać udziału w europejskim finale.

Październikowa pogoda dopisała, frekwencja także, humory i atmosfera wśród zawodników były doskonałe. Nie pozostaje więc nic innego jak czekać na kolejną edycję U.S. Kids Golf Polish Championship w 2021 roku.

US kids 2020 golfguru 6

You may also like

Comments are closed.