Home AKADEMIA GOLFA Skuteczny średni putting część III – Uderzenie piłki w wybranym kierunku

Skuteczny średni putting część III – Uderzenie piłki w wybranym kierunku

by golfguru
20160114 133950 1 e1465201359782

Aby piłka potoczyła się w wybranym kierunku muszą być spełnione 2 warunki.
Po pierwsze główka puttera w momencie kontaktu z piłka musi być ustawiona idealnie prostopadle do wybranego kierunku, a po drugie piłka musi być uderzona tzw. sweet spotem czyli centralną częścią główki puttera.
Te dwa elementy techniki można bardzo dobrze ćwiczyć przy pomocy 4 tee i 2 pro-sticków.
Na prostym odcinku greenu przed dołkiem w odległości 6 stóp stawiamy piłkę i robimy z tee
i pro-sticków następującą konstrukcję.

 

Węższa bramka z tee, ustawiona z przodu piłki powinna mieć szerokość o 5 mm więcej z każdej strony niż szerokość piłki. Powinna ona być tak ustawiona, że piłka po przejściu przez nią toczy się idealnie w stronę dołka. Bramka szersza służy do centralnego ustawiania piłki zawsze w tym samym miejscu. Jej szerokość jest trochę większa niż szerokość główki puttera.
Odległość pomiędzy dwoma bramkami to 1 stopa czyli ok.30 cm.
Oba pro-sticki pozwalają lepiej obserwować toczenie się piłki po przejściu przez bramkę
i ewentualne korekty początkowego położenia piłki.
Ćwiczenie zaczynamy z dystansu 6 stóp puttując piłki do dołka. Naszym celem jest wbicie 20 piłek pod rząd.
Na jednym treningu poświęcamy na to nie więcej niż 15 minut.
Jeżeli nie udało się będziemy próbować na kolejnym treningu.
Gdy jesteśmy w stanie to zrobić, to przesuwamy całą konstrukcję na 10 stóp od dołka i znowu puttujemy.  Z 10 stóp celem jest wbicie 10 piłek pod rząd.
Potem ostatnia odległość 15 stóp i cel to 5 piłek pod rząd.
Przypominam, że staramy się wybrać prosty odcinek greenu, gdyż chodzi nam wyłącznie o technikę uderzenia.
Ćwiczenie to możemy dodatkowo urozmaicić pracując na uderzeniem sweet spotem pionowym. Każda główka puttera ma bowiem sweet spot poziomy i pionowy. Nietrafianie sweet spotem poziomym może mieć wpływ na kierunek toczenia się piłki, a nietrafienie sweet spotem pionowym ma wpływ na odległość toczenia się piłki.
Dobrym ćwiczeniem do treningu trafiania sweet spotem pionowym jest tzw. trafianie w monetę.
Kładziemy na greenie dwie monety jedna na drugiej (np. 2 monety 1 złotowe).
Następnie imitując ruch puttowania musimy strącić górną monetę nie ruszając dolnej.

Gdy potrafimy to zrobić 10 razy pod rząd możemy zacząć uderzać piłkę, za którą kładziemy drobną monetę. Uderzając w piłkę nie możemy dotknąć monety, a przejść główką puttera idealnie nad nią.

Połączenie tych dwóch ćwiczeń tj. przechodzenia przez bramkę i uderzanie nad monetą pozwoli nam poprawić swoją technikę puttowania i uderzać piłkę w kierunku w którym zamierzamy.
Na jednym treningu możemy na to poświęcać około 15 minut, aby nie następowało znużenie i nie wyrabiała się sztuczna powtarzalność. Po kilku treningach powinniśmy być w stanie wykonać cele dla 6, 10 i 15 stóp i nasza technika puttingu stanie się znacznie lepsza.

 

CDN….

autor:
Krzysztof Czupryna
PGA Asia
Target 54

link do części czwartej: https://golfguru.pl/skuteczny-sredni-putting-czesc-4-uderzenie-pilki-z-odpowiednia-sila/

Piłki do golfa najlepiej zamawiać w sklepie internetowym.

Zapisz

You may also like

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

Contact info

@2025 – Designed and Developed by  GOLFGURU

Ostatnie Posty

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00